Brak Adobe Flash

Rośliny we wnętrzach

2013-01-17

Orginalnie zaaranżowana, dobrze utrzymana i zdrowa roślinność jest bardzo efektownym elementem wystroju wnętrz. Różnorodność form roślinnych daje nieograniczone możliwości dekoracyjne biur, hoteli, banków, centrów handlowych, salonów samochodowych, ośrodków rekreacyjnych oraz wszelkich innych reprezentacyjnych pomieszczeń. Kompozycje dopasowane są do wystroju i przeznaczenia wnętrz, przez co stwarzają w nich niepowtarzalny klimat i atmosferę.

Walory dekoracyjne to tylko jedna z wielu zalet roślin doniczkowych. Bardzo ważna i szczególnie istotna w pomieszczeniach biurowych jest ich zdolność do ujemnej jonizacji powietrza. Komputery, drukarki, kserokopiarki oraz podobne urządzenia wytwarzają szkodliwe dla zdrowia człowieka jony dodatnie, które powodują znużenie, zmniejszenie wydajności fizycznej i odporności psychicznej. Rośliny natomiast wytwarzają jony ujemne, zapewniając utrzymanie korzystnego elektroklimatu pomieszczeń.

Kolejną zaletą roślin jest pochłanianie szkodliwych substancji, takich jak benzen, ksylen, formaldehyd, aceton, chloroform i wiele innych. Żródłem tych substancji są zwykłe materiały budowlane, tworzywa metali oraz dym z papierosów.

Rośliny, a szczególnie duże okazy w uprawie hydroponicznej są również naturalnymi nawilżaczami powietrza, poprawiającymi mikroklimat otoczenia. Wreszcie zielona barwa liści działa odprężająco na psychikę i jest korzystna dla wzroku, zwłaszcza w przypadku osób spędzających wiele godzin przed monitorem komputera.

Wnętrze ozdobione bujną roślinnością jest zatem nie tylko bardziej atrakcyjne, ale również korzystnie wpływa na samopoczucie i poprawia komfort pracy przebywających w nim osób.

Do wnętrz bardzo ciemnych lub w sytuacji, gdy systematyczna pielęgnacja roślin nie jest możliwa, polecamy rośliny sztuczne, wykonane z wysokiej jakości materiałów i możliwie wiernie imitujące ich naturalne odpowiedniki.

 • 2014-11-21

  Dekoracje bożonarodzeniowe błyskawicznie kojarzone się z choinką, girlandą, stroikiem albo odpowiednio zaaranżowaną rośliną doniczkową na przykład z poinsencją.

  » 
 • 2013-01-17

  Oryginalnie zaaranżowana, dobrze utrzymana i zdrowa roślinność jest bardzo efektownym elementem wystroju wnętrz.

  » 
 • 2013-01-15

  ...wiązanki ślubne, dekoracje roślinne - szukasz czegoś orginalnego - ZAPRASZAMY!

  »